အကြောင်းအရာသို့ ကျော်ရန်

မော်ဒယ်အလိုက် နှိုင်းယှဉ်ချက်

ဟိုက်ဘရစ် 1 ဖေ့စ် 10 kW: Solis vs Deye vs Luxpower

ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet မှ Solis S6-EH1P(6-10)K-L-PLUS နှင့် Deye SUN-7–12K-SG06LP1-EU-CM3 နှင့် Luxpower GEN-LB-EU 7–10K ကို ဘေးချင်းယှဉ်ထားသည်: ရောင်းသော မော်ဒယ်၊ ဘက်ထရီ၊ PV input၊ အရန်မီး၊ IP အဆင့်နှင့် အာမခံ ဇယားတစ်ခုတည်းတွင်။

သတ်မှတ်ချက် နှိုင်းယှဉ်ဇယား

သတ်မှတ်ချက်SolisS6-EH1P(6-10)K-L-PLUSDeyeSUN-7–12K-SG06LP1-EU-CM3LuxpowerGEN-LB-EU 7–10K
အရွယ်6–10 kW8–12 kW8–10 kW
ရောင်းသော မော်ဒယ်S6-EH1P6K-L-PLUS · S6-EH1P8K-L-PLUS · S6-EH1P10K-L-PLUS (21A)SUN-8K-SG06LP1-EU-CM3 · SUN-10K-SG06LP1-EU-CM3 · SUN-12K-SG06LP1-EU-CM3GEN-LB-EU 8K · GEN-LB-EU 10K
အမျိုးအစားHybrid 1 ဖေ့စ် · ဗို့အားနိမ့် ဘက်ထရီ (L)ဟိုက်ဘရစ်၊ 1 ဖေ့စ်၊ 48 Vဟိုက်ဘရစ်၊ 1 ဖေ့စ်
ဓာတ်အားလိုင်း1 ဖေ့စ် 220/230 V1 ဖေ့စ် 220/230 V230 V, 50/60 Hz
သတ်မှတ် ပါဝါ6 kW / 8 kW / 10 kW (21A)8,000 / 10,000 / 12,000 W8K: 8,000 W · 10K: 10,000 W
ဘက်ထရီဗို့အားနိမ့် 48V ဘက်ထရီ (40–60 V)၊ လစ်သီယမ် သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ်48 V ဘက်ထရီ (40–60 V)၊ လီသီယမ် သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ်48 V ဘက်ထရီ၊ လီသီယမ်-အိုင်းယွန်း သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ်
ဘက်ထရီ ဗို့အားလစ်သီယမ်-အိုင်းယွန်း သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ် · 40–60 V48 V (40–60 V)48 V (40–60 V)
ဘက်ထရီ အားသွင်း / အားထုတ်135 / 190 / 210 A185 / 220 / 250 A8K: 167 A · 10K: 208 A
အများဆုံး PV input12 / 16 / 20 kW12,800 / 16,000 / 19,200 W8K: 12,000 W · 10K: 15,000 W
အများဆုံး DC ဗို့အား500 V500 V600 V
MPPT ဗို့အား အပိုင်းအခြား90–435 V150–425 V120–550 V
MPPT အရေအတွက်232
မီးပျက်ချိန် အရန်မီး6 / 8 / 10 kW · 10 စက္ကန့်ကြာ 2× surge—8K: 8,000 W · 10K: 10,000 W
Surge—သတ်မှတ် ပါဝါ၏ 2 ဆ၊ 10 စက္ကန့်—
ပြောင်းချိန်10 ms အောက်—20 ms
AC ဖြတ်သန်း (bypass)—65 / 65 / 70 A60 A
မီးစက်ရှိ (6 / 8 / 10 kW)ရ (မီးစက်မှ ဘက်ထရီ အားသွင်း)230 V, 13,800 W
အပြိုင်ဆက်6 လုံးအထိ၊ စုစုပေါင်း 48 kW (1 ဖေ့စ် သို့မဟုတ် 3 ဖေ့စ်)16 လုံး10 လုံး
အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည်96.2%97.6%97.5%
AFCI / ဘေးကင်းရေး—ပါဝင်သည်—
ရေနှင့် ဖုန် ကာကွယ်မှုIP66IP65IP66
အာမခံထိုင်းဝန်ဆောင်မှုစင်တာမှ အာမခံ 10 နှစ်10 နှစ် (ထိုင်းဝန်ဆောင်မှုစင်တာ)5 နှစ်
အရွယ်အစား335 × 560 × 253 mm340 × 580 × 234 mm536 × 566 × 290 mm
အလေးချိန်23–23.8 kg24.6–24.9 kg42.64 kg
မျက်နှာပြင် / ဆက်သွယ်မှု7 လက်မ LCD · WiFi + LAN + BluetoothLCD · WiFi, RS485, CANရောင်စုံ ထိတွေ့မျက်နှာပြင် · RS485 / Wi-Fi / CAN
သင့်တော်သည်1 ဖေ့စ် သုံး အိမ်နှင့် ဆိုင်များ1 ဖေ့စ်သုံး အိမ်ကြီးနှင့် ဆိုင်များအိမ်များ: လျှပ်စစ်ဘေလ် သက်သာပြီး အရန်မီး ရှိ
Datasheet (PDF)အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF)အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF)အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF)

— = ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet တွင် ဤအချက်ကို တူညီသောပုံစံဖြင့် မဖော်ပြထားပါ (မပါဝင်ဟု မဆိုလိုပါ)။ တန်ဖိုးအပြည့်အစုံကို မော်ဒယ်တစ်ခုစီ၏ datasheet တွင် ကြည့်ပါ။

ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet မှ တန်ဖိုးများ၊ 2026 နိုဝင်ဘာ 1 တွင် စစ်ဆေးသည်။ အာမခံသည် TAMNIYOM ဖော်ပြချက်အတိုင်း။ ဤစာမျက်နှာတွင် ဈေးနှုန်း မပြပါ၊ ဈေးနှုန်းနှင့် လက်ကျန်ကို LINE မှ မေးပါ။

အခြား မော်ဒယ်များ ရွေး၍ နှိုင်းယှဉ်ရန်

အရင်ကြည့်ရမည့်အချက်

မှန်ကန်သော မော်ဒယ်ရွေးရန် နှိုင်းယှဉ်ဇယားကို ဖတ်နည်း

  1. 1

    1 ဖေ့စ် သို့မဟုတ် 3 ဖေ့စ် လျှပ်စစ်

    သင့်အိမ်၏ လျှပ်စစ်နှင့် ကိုက်ညီသော မော်ဒယ်ကို ရွေးပါ (လျှပ်စစ်ဘေလ် သို့မဟုတ် မီတာတွင် ကြည့်ပါ)။ 1 ဖေ့စ် မော်ဒယ်သည် 3 ဖေ့စ် စနစ်တစ်ခုလုံးကို မမောင်းနိုင်ပါ။

  2. 2

    ဘက်ထရီ သုံးမလား၊ ဗို့အား ဘယ်လောက်လဲ

    အွန်ဂရစ်တွင် ဘက်ထရီ မပါ၊ ဟိုက်ဘရစ်နှင့် အော့ဖ်ဂရစ်တွင် ပါသည်။ သုံးမည့် ဘက်ထရီနှင့် ကိုက်ညီရန် "ဘက်ထရီ" အတန်းတွင် 48 V သို့မဟုတ် ဗို့အားမြင့် (HV) ကို ကြည့်ပါ။

  3. 3

    ဆိုလာပြား ဘယ်လောက် တပ်နိုင်သလဲ

    "အများဆုံး PV input" နှင့် "MPPT အရေအတွက်" က ဆိုလာပြား ဝပ် ဘယ်လောက်ထိ ဆက်နိုင်ပြီး ခေါင်မိုး ဘယ်နှစ်ဘက် ခွဲနိုင်သည်ကို ပြသည်။

  4. 4

    မီးပျက်ချိန် အရန်မီး

    မီးပျက်ချိန်တွင် မီးလိုလျှင် အရန်မီး၊ ပြောင်းချိန်နှင့် surge (လေအေးပေးစက်၊ ရေစုပ်စက်) ကို ကြည့်ပါ။

  5. 5

    တပ်ဆင်မည့်နေရာနှင့် အာမခံ

    အပြင်ဘက်တွင် IP65 နှင့်အထက် လိုသည်၊ IP20/IP21 မော်ဒယ်များကို အမိုးအောက်တွင် တပ်ရမည်။ ထို့နောက် အာမခံကို နှိုင်းယှဉ်ပါ။

မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းများ

အင်ဗာတာ နှိုင်းယှဉ်ခြင်းဆိုင်ရာ မေးခွန်းများ

Solis S6-EH1P(6-10)K-L-PLUS နှင့် Deye SUN-7–12K-SG06LP1-EU-CM3 နှင့် Luxpower GEN-LB-EU 7–10K ဘယ်လို ကွာခြားသလဲ
  • Solis S6-EH1P(6-10)K-L-PLUS: 6–10 kW · ဘက်ထရီ လစ်သီယမ်-အိုင်းယွန်း သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ် · 40–60 V · PV input အများဆုံး 12 / 16 / 20 kW · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 96.2% · IP66 · ထိုင်းဝန်ဆောင်မှုစင်တာမှ အာမခံ 10 နှစ်
  • Deye SUN-7–12K-SG06LP1-EU-CM3: 8–12 kW · ဘက်ထရီ 48 V (40–60 V) · PV input အများဆုံး 12,800 / 16,000 / 19,200 W · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 97.6% · IP65 · အာမခံ 10 နှစ် (ထိုင်းဝန်ဆောင်မှုစင်တာ)
  • Luxpower GEN-LB-EU 7–10K: 8–10 kW · ဘက်ထရီ 48 V (40–60 V) · PV input အများဆုံး 8K: 12,000 W · 10K: 15,000 W · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 97.5% · IP66 · အာမခံ 5 နှစ်
ဘယ်မော်ဒယ်ကို ရွေးသင့်သလဲ

ဤစာမျက်နှာရှိ မော်ဒယ်တိုင်းသည် တူညီသော လျှပ်စစ်စနစ်နှင့် သုံးနိုင်သည်။

အောက်ပါအတိုင်း ရွေးပါ:

  • သုံးမည့် ဘက်ထရီ
  • ဆိုလာပြား အရေအတွက်
  • လိုအပ်သော အရန်မီး
  • ဘတ်ဂျက်

လျှပ်စစ်ဘေလ်ကို LINE မှ ပို့ပါ၊ အဖွဲ့က ရွေးပေးပါမည်။

အခြား နှိုင်းယှဉ်ချက်များ

မသေချာသေးပါက အဖွဲ့က ကူညီပါမည်

လျှပ်စစ်ဘေလ်၊ နေရာဓာတ်ပုံ သို့မဟုတ် နှိုင်းယှဉ်ထားသော မော်ဒယ်များကို LINE မှ ပို့ပါ။ အဖွဲ့က အင်ဗာတာနှင့် ဘက်ထရီ ရွေးပေးပြီး ဈေးနှုန်း ပြောပါမည်၊ နေ့တိုင်း 08:30–17:30။

LINE တွင် TAMNIYOM နှင့် စကားပြောရန်
မော်ဒယ်ရွေးရန် အဖွဲ့ကို မေးပါ