မော်ဒယ်အလိုက် နှိုင်းယှဉ်ချက်
အော့ဖ်ဂရစ် 6–6.6 kW: Deye vs Luxpower
ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet မှ Deye SUN-3–8.8K-OG03LP1-EU နှင့် Luxpower SNA 3–6K နှင့် Luxpower SNA PRO-EU 3–6.5K ကို ဘေးချင်းယှဉ်ထားသည်: ရောင်းသော မော်ဒယ်၊ ဘက်ထရီ၊ PV input၊ အရန်မီး၊ IP အဆင့်နှင့် အာမခံ ဇယားတစ်ခုတည်းတွင်။
DeyeDeye အော့ဖ်ဂရစ် 1 ဖေ့စ် 6.6 kWSUN-6.6K-OG03LP1-EU-AM2မီးပျက်တတ်သော သို့မဟုတ် ဓာတ်အားလိုင်း မရှိသော အိမ်များအမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်
LuxpowerLuxpower အော့ဖ်ဂရစ် 6 kWSNA 6Kမီးပြတ်တတ်သော သို့မဟုတ် ဓာတ်အားလိုင်း မရှိသော အိမ်များအမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်
LuxpowerLuxpower အော့ဖ်ဂရစ် 6.5 kW၊ IP66SNA PRO-EU 6.5Kအိမ်များ၊ အပြင်ဘက်တွင် တပ်ဆင်နိုင်အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်
သတ်မှတ်ချက် နှိုင်းယှဉ်ဇယား
| သတ်မှတ်ချက် | DeyeSUN-3–8.8K-OG03LP1-EU | LuxpowerSNA 3–6K | LuxpowerSNA PRO-EU 3–6.5K |
|---|---|---|---|
| အရွယ် | 6.6 kW | 6 kW | 6.5 kW |
| ရောင်းသော မော်ဒယ် | SUN-6.6K-OG03LP1-EU-AM2 | SNA 6K | SNA PRO-EU 6.5K |
| အမျိုးအစား | အော့ဖ်ဂရစ်၊ 1 ဖေ့စ် | အော့ဖ်ဂရစ်၊ 1 ဖေ့စ် | အော့ဖ်ဂရစ်၊ 1 ဖေ့စ် |
| ဓာတ်အားလိုင်း | — | 230 V, 50/60 Hz | 230 V, 50/60 Hz |
| သတ်မှတ် ပါဝါ | 6,600 W | 6,000 W | 6,500 W |
| ဘက်ထရီ | 48 V ဘက်ထရီ (40–60 V)၊ လီသီယမ် သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ် | 48 V ဘက်ထရီ၊ လီသီယမ်-အိုင်းယွန်း သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ် | 48 V ဘက်ထရီ၊ လီသီယမ်-အိုင်းယွန်း သို့မဟုတ် ခဲ-အက်ဆစ် |
| ဘက်ထရီ ဗို့အား | 48 V (40–60 V) | 48 V (38.4–60 V) | 48 V (40–60 V) |
| ဘက်ထရီ အားသွင်း / အားထုတ် | 140 A | 140 A | အားသွင်း 135 A / အားထုတ် 140 A |
| အများဆုံး PV input | 10,560 W (ဆိုလာပြား 13,200 W အထိ) | 9,600 W | 12,000 W |
| အများဆုံး DC ဗို့အား | 500 V | 500 V | 500 V |
| MPPT ဗို့အား အပိုင်းအခြား | 150–425 V | 120–385 V | — |
| MPPT အရေအတွက် | 2 | 2 | 2 |
| Surge | သတ်မှတ် ပါဝါ၏ 2 ဆ၊ 10 စက္ကန့် | အဆင့်သတ်မှတ်ပါဝါ 2 ဆ၊ 5 စက္ကန့်ကြာ | 13,000 W၊ 5 စက္ကန့်ကြာ |
| ပြောင်းချိန် | 4 ms | < 7 ms | < 10 ms |
| AC ဖြတ်သန်း (bypass) | — | 40 A | 60 A |
| မီးစက် | — | 230 V, 7,370 W | 230 V, 7,370 W |
| အပြိုင်ဆက် | 16 လုံး | 16 လုံး | 16 လုံး |
| အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် | 97.6% | 95.0% | 96.9% |
| AFCI / ဘေးကင်းရေး | — | — | ရွေးချယ်တပ်ဆင်နိုင် |
| ရေနှင့် ဖုန် ကာကွယ်မှု | IP65 | IP20 | IP66 |
| အာမခံ | 5 နှစ် | 2 နှစ် | 5 နှစ် |
| အရွယ်အစား | 323 × 424 × 176 mm | 330 × 505 × 135 mm | 384 × 434 × 187 mm |
| အလေးချိန် | 8.6 kg | 14.5 kg | 16.95 kg |
| မျက်နှာပြင် / ဆက်သွယ်မှု | LCD · Wi-Fi & Bluetooth, RS485, CAN | LCD + LED · RS485 / Wi-Fi / CAN | LCD + LED · RS485 / Wi-Fi / CAN |
| သင့်တော်သည် | မီးပျက်တတ်သော သို့မဟုတ် ဓာတ်အားလိုင်း မရှိသော အိမ်များ | မီးပြတ်တတ်သော သို့မဟုတ် ဓာတ်အားလိုင်း မရှိသော အိမ်များ | အိမ်များ၊ အပြင်ဘက်တွင် တပ်ဆင်နိုင် |
| Datasheet (PDF) | အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF) | အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF) | အမှတ်တံဆိပ် စာမျက်နှာတွင် ကြည့်ရန်Datasheet (PDF) |
— = ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet တွင် ဤအချက်ကို တူညီသောပုံစံဖြင့် မဖော်ပြထားပါ (မပါဝင်ဟု မဆိုလိုပါ)။ တန်ဖိုးအပြည့်အစုံကို မော်ဒယ်တစ်ခုစီ၏ datasheet တွင် ကြည့်ပါ။
ထုတ်လုပ်သူ၏ datasheet မှ တန်ဖိုးများ၊ 2026 နိုဝင်ဘာ 1 တွင် စစ်ဆေးသည်။ အာမခံသည် TAMNIYOM ဖော်ပြချက်အတိုင်း။ ဤစာမျက်နှာတွင် ဈေးနှုန်း မပြပါ၊ ဈေးနှုန်းနှင့် လက်ကျန်ကို LINE မှ မေးပါ။
အရင်ကြည့်ရမည့်အချက်
မှန်ကန်သော မော်ဒယ်ရွေးရန် နှိုင်းယှဉ်ဇယားကို ဖတ်နည်း
- 1
1 ဖေ့စ် သို့မဟုတ် 3 ဖေ့စ် လျှပ်စစ်
သင့်အိမ်၏ လျှပ်စစ်နှင့် ကိုက်ညီသော မော်ဒယ်ကို ရွေးပါ (လျှပ်စစ်ဘေလ် သို့မဟုတ် မီတာတွင် ကြည့်ပါ)။ 1 ဖေ့စ် မော်ဒယ်သည် 3 ဖေ့စ် စနစ်တစ်ခုလုံးကို မမောင်းနိုင်ပါ။
- 2
ဘက်ထရီ သုံးမလား၊ ဗို့အား ဘယ်လောက်လဲ
အွန်ဂရစ်တွင် ဘက်ထရီ မပါ၊ ဟိုက်ဘရစ်နှင့် အော့ဖ်ဂရစ်တွင် ပါသည်။ သုံးမည့် ဘက်ထရီနှင့် ကိုက်ညီရန် "ဘက်ထရီ" အတန်းတွင် 48 V သို့မဟုတ် ဗို့အားမြင့် (HV) ကို ကြည့်ပါ။
- 3
ဆိုလာပြား ဘယ်လောက် တပ်နိုင်သလဲ
"အများဆုံး PV input" နှင့် "MPPT အရေအတွက်" က ဆိုလာပြား ဝပ် ဘယ်လောက်ထိ ဆက်နိုင်ပြီး ခေါင်မိုး ဘယ်နှစ်ဘက် ခွဲနိုင်သည်ကို ပြသည်။
- 4
မီးပျက်ချိန် အရန်မီး
မီးပျက်ချိန်တွင် မီးလိုလျှင် အရန်မီး၊ ပြောင်းချိန်နှင့် surge (လေအေးပေးစက်၊ ရေစုပ်စက်) ကို ကြည့်ပါ။
- 5
တပ်ဆင်မည့်နေရာနှင့် အာမခံ
အပြင်ဘက်တွင် IP65 နှင့်အထက် လိုသည်၊ IP20/IP21 မော်ဒယ်များကို အမိုးအောက်တွင် တပ်ရမည်။ ထို့နောက် အာမခံကို နှိုင်းယှဉ်ပါ။
မေးလေ့ရှိသော မေးခွန်းများ
အင်ဗာတာ နှိုင်းယှဉ်ခြင်းဆိုင်ရာ မေးခွန်းများ
Deye SUN-3–8.8K-OG03LP1-EU နှင့် Luxpower SNA 3–6K နှင့် Luxpower SNA PRO-EU 3–6.5K ဘယ်လို ကွာခြားသလဲ
- Deye SUN-3–8.8K-OG03LP1-EU: 6.6 kW · ဘက်ထရီ 48 V (40–60 V) · PV input အများဆုံး 10,560 W (ဆိုလာပြား 13,200 W အထိ) · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 97.6% · IP65 · အာမခံ 5 နှစ်
- Luxpower SNA 3–6K: 6 kW · ဘက်ထရီ 48 V (38.4–60 V) · PV input အများဆုံး 9,600 W · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 95.0% · IP20 · အာမခံ 2 နှစ်
- Luxpower SNA PRO-EU 3–6.5K: 6.5 kW · ဘက်ထရီ 48 V (40–60 V) · PV input အများဆုံး 12,000 W · အများဆုံး စွမ်းဆောင်ရည် 96.9% · IP66 · အာမခံ 5 နှစ်
ဘယ်မော်ဒယ်ကို ရွေးသင့်သလဲ
ဤစာမျက်နှာရှိ မော်ဒယ်တိုင်းသည် တူညီသော လျှပ်စစ်စနစ်နှင့် သုံးနိုင်သည်။
အောက်ပါအတိုင်း ရွေးပါ:
- သုံးမည့် ဘက်ထရီ
- ဆိုလာပြား အရေအတွက်
- လိုအပ်သော အရန်မီး
- ဘတ်ဂျက်
လျှပ်စစ်ဘေလ်ကို LINE မှ ပို့ပါ၊ အဖွဲ့က ရွေးပေးပါမည်။
အခြား နှိုင်းယှဉ်ချက်များ
- ဟိုက်ဘရစ် 1 ဖေ့စ် 6 kW: Solis vs DeyeSolis S6-EH1P(6-10)K-L-PLUS · Deye SUN-3–6K-SG06LP1-EU-CM2နှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
- ဟိုက်ဘရစ် 1 ဖေ့စ် 10 kW: Solis vs Deye vs LuxpowerSolis S6-EH1P(6-10)K-L-PLUS · Deye SUN-7–12K-SG06LP1-EU-CM3 · Luxpower GEN-LB-EU 7–10Kနှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
- ဟိုက်ဘရစ် 1 ဖေ့စ် 12–16 kW: Solis vs Deye vs LuxpowerSolis S6-EH1P16K03-NV-YD-L · Deye SUN-12–18K-SG01LP1-EU-AM3-P · Luxpower GEN2-LB-EU 7–14Kနှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
- ဟိုက်ဘရစ် 3 ဖေ့စ် 48 V ဘက်ထရီ 10–12 kW: Solis vs Deye vs LuxpowerSolis S6-EH3P(10-18)K02-NV-YD-L · Deye SUN-3–12K-SG05LP3-EU-SM2 · Luxpower TriP2-LB-3P 5–20Kနှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
- ဟိုက်ဘရစ် 3 ဖေ့စ် 48 V ဘက်ထရီ 15–20 kW: Solis vs Deye vs LuxpowerSolis S6-EH3P(10-18)K02-NV-YD-L · Deye SUN-14–20K-SG05LP3-EU-SM2 · Luxpower TriP2-LB-3P 5–20Kနှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
- ဟိုက်ဘရစ် 3 ဖေ့စ် ဗို့အားမြင့် ဘက်ထရီ 20–30 kW: Solis vs Deye vs LuxpowerSolis S6-EH3P20K-H · Deye SUN-5–25K-SG01HP3-EU-AM2 · Deye SUN-25–30K-SG02HP3-EU-AM3 · Luxpower TriP2-HB-3P 6–30Kနှိုင်းယှဉ်ချက် ကြည့်ရန်
မသေချာသေးပါက အဖွဲ့က ကူညီပါမည်
လျှပ်စစ်ဘေလ်၊ နေရာဓာတ်ပုံ သို့မဟုတ် နှိုင်းယှဉ်ထားသော မော်ဒယ်များကို LINE မှ ပို့ပါ။ အဖွဲ့က အင်ဗာတာနှင့် ဘက်ထရီ ရွေးပေးပြီး ဈေးနှုန်း ပြောပါမည်၊ နေ့တိုင်း 08:30–17:30။














